2022 Dünya Kupası’nda Kariyerinin Sonları Yaklaşan Yıldız İsimler

Katar’da yapılacak olan 2022 Dünya Kupası için geri sayım başladı. İlk kez kış aylarında yapılacak olan turnuvada heyecan yaklaşıyor. Bu heyecanı sahada yaşayacak olan yıldızlardan bazılarının belki de son Dünya Kupaları olacak. Bu isimlerden birkaçını mercek altına aldık. Şimdi kariyerinin sonları yaklaşan bu yıldızları inceleyelim.

Thomas Müller ( Almanya )

Alman Milli takımının ve Bayern Münih’in önemli bir parçası olan Thomas Müller 33 yaşında. Alman oyuncu takımının 2014 Dünya Kupası şampiyonluğunda önemli bir rol oynamıştı. Almanya forması ile 118 maça çıkan yıldız oyuncunun toplamda 44 golü bulunuyor. Son Dünya Kupası macerası olur mu bilemiyoruz ama kariyerin sonları gelirken bir kez daha Dünya Kupası kaldırmak için elinden geleni yapacaktır.

Manuel Neuer ( Almanya )

36 yaşına gelen tecrübeli Alman file bekçisinin bundan sonra Dünya Kupası’nda oynama olasılığı oldukça düşük gözüküyor. 113 kez milli formayı terleten Neuer, kariyerinin sonuna bir Dünya Kupası daha sığdırmak isteyecektir.

Robert Lewandowski ( Polonya )

Sezon başında Bayern Münih defterini kapatan ve Barcelona ile yeni bir maceraya başlayan Polonyalı yıldız 34 yaşında. Artık onunda son Dünya Kupası olması bekleniyor. Polonya Milli takımı ile 134 maça çıkan tecrübeli isim tam 76 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı.

Luka Modric ( Hırvatistan )

Real Madrid ve Hırvatistan Milli takımının beyni olan Luka Modric artık 37 yaşında. Deneyimli oyuncu Hırvatistan Milli takımı ile son kez bir Dünya Kupası sahnesinde olacak.

Luis Suarez ( Uruguay )

Barcelona’dan ayrıldıktan sonra ülkesinin yolunu tutan ve kariyerinin son yıllarını Nacional Club’de geçiren Luis Surez’in de Milli takımda son yılları. Uruguay milli takımı ile 134 karşılaşmaya çıkan yıldız oyuncu 68 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı.

Lionel Messi ( Arjantin )

Arjantin’in göz bebeği, Dünya futbolunun en önemli yıldızları arasında gösterilen Messi, geçen yıl Arjantin Milli takım forması ile ilk kupasını Copa America’yı alarak gerçekleştirdi. Kariyerinin sonuna gelen yıldız oyuncunun son Dünya Kupası olması bekleniyor. O da bunun bilincinde ve kariyerine Dünya Kupası şampiyonluğu apoletini eklemek istiyor. Messi, Arjantin Milli takımı ile çıktığı 164 müsabakada 90 kez rakip fileleri havalandırdı.

Cristiano Ronaldo ( Portekiz )

Yıllar sonra döndüğü Manchester United’da, son zamanlarda sorunlar ile boğuşan tecrübeli isim de Messi gibi Dünya Futbolunun efsane isimleri arasında. Ronaldo tam 37 yaşında. Artık son Dünya Kupası olması bekleniyor. O da kariyerinin sonunda Dünya Kupası şampiyonluğu istiyor. İyi de bir jenerasyona sahip olan Portekiz Milli takımı ile bir sürprize imza atar mı merak konusu. Ronaldo Portekiz Milli takımı ile çıktığı 191 maçta 117 gole imza atmayı başardı.