2022 Dünya Kupası Katar’da Başlayacak

2022 Dünya Kupası için geri sayım başladı. Katar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası, ilk kez kış aylarında düzenlenmiş olacak. Bilindiği üzere 21 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasındaki 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar, eleme oynamadan direkt gruplarda mücadele eden. Şu anda 2022 Dünya Kupası’nı garantileyen ülkeler ise Almanya, Danimarka, Sırbistan, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, Brezilya, Arjantin, Hırvatistan, İsviçre, İngiltere, İran, Güney Kore, Japonya, Ekvador, Uruguay, Kanada, Suudi Arabistan, Senegal, Polonya, Gana, Portekiz, Kamerun, Tunus ve Fas olmuş durumda. Son 2022 Dünya Kupası biletini alan takım ise Galler oldu. Böylelikle birçok favorinin olduğu 2022 Dünya Kupası’nı kimin kazanacağı şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda.

2022 Dünya Kupası’nın Öne Çıkanları

2022 Dünya Kupası için gözler ülkelerin yanı sıra yıldız futbolculara da çevrilmiş durumda. Dünya’nın iki büyük yıldızı Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo 2022 Dünya Kupası’nda ülkelerinin ve kendilerinin başarıları için mücadele edecekler. Diğer yandan bu iki yıldız isim Dünya Kupası’nın tarihine geçmeyi de başardılar. Dünya futbolunda kazandıkları kupalar ve elde ettikleri istatistikler ile son 12 yıla damga vuran Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo bu alanda da tarihe geçtiler. Çünkü bu iki oyuncu, Dünya Kupası’na 5. kez katılan oyuncular arasına girdi. Bilindiği üzere daha önce Dünya Kupasına 5 kez katılan oyuncular İtalya ile Antonio Carbajal, Almanya ile Lothar Matthäus ve Meksika ile Rafael Márquez olmuştu. Öte yandan bazı yıldız isimler için 2022 Dünya Kupası bir son olmuş olacak. Başka bir ifade ile 2026 yılında düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda günümüz futbolunun yıldız isimlerini izlememiz pek mümkün olmayacak. Bu isimlerin başında da yine Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo geliyor. Bu iki ismin ardından mental olarak kendisini bir sonraki Dünya Kupası’nda göremeyeceğini açıklayan Brezilyalı yıldız Neymar geliyor. Bunların yanı sıra Real Madrid ve Hırvatistan Milli Takımı’nın yıldızı Luka Modric; yine Real Madrid ve Fransa’nın gol silahı Karim Benzema; Bundesliga’da Bayern Münih takımı ile rekorlar kıran ve Polonyo Milli Takımı’nda forma giyen Robert Lewandowski ve son olarak Barcelona ve İspanya Milli Takımı’nda defansın vazgeçilmez ismi olan Gerard Pique son kez 2022 yılında Dünya Kupası sahnesine çıkacak olan isimler olacaklar.

2022 Dünya Kupası’nın Favorileri

2022 Dünya Kupası’nda grupların belli olmasının ardından ve ülke takımlarının son yıllarda göstermiş oldukları başarılar neticesinde özellikle 8 takım ön plana çıkmayı başarmış durumda. Bu takımlar; Fransa, Brezilya, Arjantin, İngiltere, İspanya, Almana, Hollanda ve Portekiz olmuş durumda. Burada belirtilen takımlar en güçlü kadroları ile 2022 Dünya Kupası’nda mücadele edecek ve futbol severlere tahmini zor ve bir o kadar keyifli maçlar yaşatacaklar.