2022 Dünya Kupası G Grubu

2022 Katar Dünya Kupası’nın favorileri arasında gösterilen Brezilya’nın yer aldığı grupta; Sırbistan, İsviçre ve Kamerun’da Son 16 Turu için mücadele verecek diğer takımlar. Gelin bu takımları tanıyalım.

Brezilya Milli Takımı

Dünya Kupaları Tarihi’nin en fazla şampiyonluğa ulaşan takımı ünvanını elinde bulunduran Brezilya, 2022 Katar Dünya Kupası’nında favorileri arasında gösteriliyor. Elemeleri maç kaybetmeden lider tamamladılar ve buraya geldiler. Tite ve öğrencileri 6. Dünya Kupası Şampiyonluğu’nu Brezilya’ya getirmek istiyorlar. Yıldızlar geçidi olan takımda en fazla göze batan isimler ise; Neymar, Antony, Rapinha, Rodrygo, Vinicius Junior, Eder Miliato, Fabinho ve Marquinhos olarak göze çarpıyor. Grupta diğer takımların 2.lik mücadelesi yapacaklarını düşünüyorum.

Sırbistan Milli Takımı

Sırbistan, 2022 Katar Dünya Kupası’na doğrudan katılma hakkını Portekiz’e deplasmanda uzatmalarda attığı gol ile elde etti. Tek şansı kazanmak olan Sırbistan, Aleksandar Mitrovic’in uzatmalarda attığı gol ile 2-1 kazandı ve Dünya Kupası biletini aldı. Dragan Stojkovic’in çalıştırdığı takımda önemli isimlere göz atacak olursak; Aleksandar Mitrovic, Dusan Vlahovic, Luka Jovic, Filip Kostic, Milinkovic Savic ve Nemanja Maksimovic gibi isimleri görüyoruz. Gruba göz attığımızda ise İsviçre ile beraber 2.lik için çekişeceklermiş gibi duruyor.

İsviçre Milli Takımı

Düzenlenen son 2 Dünya Kupası’nda da Son 16 Turu’na katılmayı başaran İsviçre, Elemelerde İtalya gibi bir devi geçerek Dünya Kupası’na doğrudan katılma hakkını kazandı. Murat Yakın’ın öğrencileri grubu mağlubiyet yüzü görmeden tamamladılar. Takımdaki önemli isimlere bakacak olursak; Breel Embolo, Granit Xhaka, Djibril Sow ve Denis Zakaria göze çarpan isimler. Gruba göz attığımızda ise Sırbistan ile beraber 2.lik için mücadele vereceklermiş gibi duruyor.

Kamerun Milli Takımı

Afrika Kıtası’nı temsil eden Kamerun Milli takımı son katıldığı 5 Dünya Kupası’nda da grup aşamalarını geçemedi. Eski Galatasaraylı Song’un çalıştırdığı Kamerun onun önderliğinde çıktığı son 5 müsabakasından 2 galibiyet, 3 mağlubiyet ile ayrıldı. Takımın önemli parçalarına göz attığımızda; Vincent Aboubakar, Bryan Mbeumo, Toko Ekambi ve kaleci Andre Onana’yı sayabiliriz.

2022 Dünya Kupası G Grubu Fikstürü

24 Kasım /   13:00  İsviçre – Kamerun

24 Kasım /   22:00  Brezilya – Sırbistan

28 Kasım /   13:00  Kamerun – Sırbistan

28 Kasım /   19:00  Brezilya – İsviçre

02 Aralık /   22:00  Kamerun – Brezilya

02 Aralık /   22:00  Sırbistan – İsviçre