Dünya Kupası

2021 Kadınlar Ragbi Dünya Kupası Tarihleri Açıklandı

2021 Kadınlar Ragbi Dünya Kupası için takvim açıklandı. Organizasyona ev sahipliği yapacak yer ise Yeni Zelanda olacak.

18 Eylül ve 16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 2021 Kadınlar Ragbi Dünya Kupası takvimi açıklığa kavuştu. Etkinliğe ev sahipliği yapacak ülke ise Yeni Zelanda olacak.

Güney Yarım Küre Bölgesi’nde ilk kez düzenlenecek olan 2021 Kadınlar Ragbi Dünya Kupası ile ile ilgili resmi açıklama Uluslararası Ragbi Federasyonu’ndan geldi ve yapılan resmi açıklamada hem tarihler hem de mücadelenin gerçekleşeceği statlar açıklandı.

Yeni Zelanda’nın ev sahipliğini yapacağı etkinliğin tarihleri 18 Eylül ve 16 Ekim arasında olacak.

Etkinliğin final, yarı final ve bronz madalya için mücadele edeceği stat, Oakland’da yer alan 50 bin kişilik kapasiteye sahip Edin Park Stadı olacak.

Organizasyona 12 Ülke Katılacak

Toplamda 12 ülkenin katılım göstereceği organizasyonun grupları ise önümüzdeki ay yapılacak olan kura çekilişi ile belirlenecek.

Geçmişte toplamda 8 kez düzenlenmiş olan bu dev organizasyonda Yeni Zelanda ise hayli üstün konumda yer alırken, Okyanusya ülkesi ise 5 defa şampiyon olma başarısı göstermiş.

Kupayı almaya hak kazananlar arasında İngiltere’nin iki kez, Amerika Birleşik Devletleri’nin ise 1 kez başarı imzası bulunuyor.