Pele

1970 FIFA Dünya Kupası şampiyonluğunun 50’inci Yılı Hatırası

1970 FIFA Dünya Kupası şampiyonluğunun 50’inci yılı hatırası adına Pele’nin heykeli yapıldı. Heykelin açılışını Brezilya Futbol Konfederasyonu gerçekleştirdi.

CBF’nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgiye göre Brezilya’nın 1970’te elde etmiş olduğu üçüncü Dünya Kupası için Pele’nin bal mumu heykeli yaptırıldı. Alınan zaferin anısına ise Rio de Jenerio kentinde milli takım müzesi için özel bir heykel yapıldı. Bal mumu olarak hazırlanan Pele’nin heykeli için ise açılışı Brezilya Futbol Konfederasyonu üstlendi.

Açılış törenine katılım gösterenler arasında Rogerio Caboclo, asbaşkan Antonio Carlos Nunes, Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Tite, 1970 senesinde FIFA Dünya Kupası kazanan kadroda forma terleten Ado, Brito, Clodoaldo, Diaro, Edu, Jairzinho, Leao, Piazza ve Roberto Miranda da katılım gösterdi.

50’inci Yıl Anısına Eski Futbolculara Madalya Takdim Edildi

Heykeli yapılan 79 yaşındaki eski futbolcu Pele’nin ise hastalığı sebebiyle törende bulunamadığı belirtildi. Ayrıca düzenlenen açılış töreninde, eski futbolculara 50’inci yıl anısı için madalya takdim edildiği bilgisi bildirildi.