17 Yaş Altı Dünya Kupası’nda Yarışacak Gruplar Belli Oldu

 

Uluslararası Basketbol Federasyonu olan FIBA’nın organize etmiş olduğu 17 Yaş Altı Dünya Kupası için yarışacak gruplar belli oldu. Müsabakalar 4-12 Temmuz tarihleri aralığında Bulgaristan’da gerçekleşecek.

 

Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA tarafından 4-12 Temmuz tarihleri aralığında düzenlenmekte olan 17 Yaş Altı Dünya Kupası yarışlarının grupları belli oldu. Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’da düzenlenmekte olan kura çekimi sürecinde Türkiye, C Grubu’nda İspanya, Güney Kore ve Arjantin ile eşleşti.

 

Dünya Kupası mücadelesinde yer alacak 16 takımda, 4’erli olarak yarışacak gruplarda, her ekip kendi grubundaki diğer ekiplerle karşı karşıya gelecek. Ayrıca elenme yaşanmadan da 16 turuna ilerleyiş sağlanacak.

Tur içerisinde A ve B grupları ile C ve D grupları da kendi içlerinde çapraz olarak eşleşecek. Bu eşleşmeden de kazanan ve galibiyetle sona ermeyi başaran 8 ekip, çeyrek finale çıkmaya da hak kazanmış olacak.

 

Yarışacak Gruplar

 

Kura çekimlerine göre A Grubu’nda; Kanada, Avustralya, İtalya ve Mısır yer alacak. B Grubu’nda; Çin, Dominik Cumhuriyeti, Fransa ve Bulgaristan yer alacak. C Grubu’nda; Türkiye, Güney Kore, Arjantin ve İspanya ekipleri yarışacak. Son olarak da D Grubu’nda; Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Mali, Japonya ve Yeni Zelanda yer alacak.